Bu sorulara dikkat! Çıktığınız kişi sizin için doğru insan mı?

İlişkiler zor süreçlerdir, özellikle de günümüzde… Cicim ayları diye halk arasında söylenen ilk delice aşık olma dönemini geçtikten sonra, çiftler gerçekle yüzleşir ve bu gerçekler çoğu ilişkiyi ortasından ikiye bölebilir. Özellikle daha önce hiç uzun süreli bir ilişki yaşamadıysanız, ilişkinizin ömrünü tespit etmek zor olabilir.

Birliktelik yaşadığınız kişinin sizin için doğru kişi olduğuna dair işaretler uzmanlar tarafından böyle anlatılıyor!

1- Orta noktada buluşabiliyor musunuz?

Uzmanlar başarılı bir ilişkinin anahtarının uzlaşma olduğunu söylüyor. Bir ortakla uzlaşma ve pazarlık yapma şekliniz, ne kadar uygun olduğunuzun önemli bir göstergesi olarak nitelendiriliyor. Bir konuda anlaşmazlığa düştüğünüzde ortada buluşmayı başarabiliyorsanız, o ilişki adına olumlu bir puan oluyor.

2- Kendin hakkında iyi ve güvenli hissettiryor mu?

Yine uzman görüşüne göre; Sizin için doğru kişi, en özgüvenli benliğiniz olmanız için sizi güçlendirecek kişidir. Size güven verir, iltifat eder. Düşüncelerinizi ve görünüşünüzü sürekli sorguluyorsanız, o ilişki sorunlu bir ilişki olarak nitelendirilebilir. İyi bir eş, mutlu olmanızı ve kendinizden şüphe duymamanızı ister.

3- İyi bir dinleyici mi?

İyi bir partner, size ne kadar sıkıcı gelirse gelsin, söylemeniz gereken her şeyi dikkatle dinleyecektir. Tartışmanın içeriği bizi bir birey olarak ilgilendirmese bile, birbirimizi duyabilme ve karşı tarafa duyulduğunu hissettirebilme yeteneği, o kişiye zamanımıza ve dikkatimize layık olduğunu gösterir.

4- Benzer temel değerlere sahip misiniz?

Potansiyel bir uzun vadeli ortakla tamamen aynı ilgi alanlarına sahip olmanıza gerek yok. Ancak, birisiyle uzun vadeli bir ilişki istiyorsanız, yaşam hedefleriniz ve temel değerleriniz açısından ikinizin de aynı yöne gittiğinizden emin olmanız gerekiyor. Çocuklarla ilgili görüşleriniz, nerede yaşamak istediğiniz veya sadece hayatınızı nasıl yaşamayı seçtiğiniz gibi konularda müşterek fikirler önemlidir.

5- Aynı fikirde olmadığınızda kırıcı olmayan tartışmalar yaşayabiliyor musunuz?

Tartışmalar bir ilişkide mutlaka kötü bir şey değildir. Aslında, onları nasıl ele aldığınıza bağlı olarak, bir ortaklığın uzun ömürlülüğünün ayrılmaz bir parçası olabilirler. Doğru kişiyle, karşıt veya farklı görüşleri ilişkide bozulmaya veya kırılmaya neden olmadan ifade edebilirsiniz.

6- Aklınızdan geçeni rahatça söyleyebilir misiniz?

Doğru kişiyle birlikteyken yargılamanın olmadığını söyleyen uzmanlar, kendiniz olmaktan ve kişiliğinizin tüm yönlerini göstermekten çekinmeden ilişkiyi sürdürebiliyorsanız, o kişi doğru kişi olabilir diyorlar.

7- Size dikkatlerini tam olarak sunarlar mı?

Biriyle konuşurken, onun Instagram’da gezindiklerini fark etmekten daha kötü bir şey yoktur. Doğru çiftler bu yaşanmaz. Uzmanlara göre; Çoğu zaman teknoloji, ekranlar ve bildirimler dikkatimizi dağıtıyor. Ancak dikkat, anlamlı bağlantılar kurmada büyük rol oynar.

8- Arkadaşların ve ailen onları seviyor mu?

Kulağa bariz gelebilir, ancak sevdikleriniz, çıktığınız kişiyle iyi geçiniyorsa, bu genellikle oldukça iyiye işarettir.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.