Uyurken bunu yapacaksınız ve sonuçlarını görünce teşekkür edeceksiniz!

Uyurken çorap giyin ve çorabınızın içine soğan koyun deseler, heralde insanların sizinle dalga geçtiğini zannedersiniz değil mi? Ancak bu numara aslında hayatınızı çok daha kolay ve daha keyifli hale getirebilir. Soğan tavsiyesini denediğinizde vücudunuza ne kadar iyi geldiğini anlayacak ve ihtiyaç duyduğunuzda kullanmaya devam edeceksiniz.

Bilim adamları soğanın sağlığımız için nasıl faydalı olabileceğini defalarca kanıtladılar. Soğanlar oldukça sıradan ve göze çarpmayan olsalar da sağladıkları faydalar genellikle çoktur. İşte tam da bu nedenle, bu harika sebzenin çözebileceği tüm küçük sorunları anlamanız için bu listeyi hazırladık.

Soğuk algınlığı

Kararsız hava koşullarına maruz kaldınız ve üşüttünüz mü? Yoksa dolaşan sayısız grip virüsünden birine mi bulaştınız? Soğan, soğuk algınlığının rahatsız edici semptomlarını azaltabilir. Yatmadan önce soğanları çorabınızın içine koyun ve tabanlarınızın altına koyun. Soğanlar gece boyunca vücudunuzu güçlendirmeye yardımcı olacak ve sabahları kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.
Eski nesiller, soğanı hastalığa karşı yardımcı olmak için yatağın yastığına koyardı. Bunun arkasındaki hile değişmedi ve hala çalışıyor. Öyleyse dene!

Enfeksiyonlar

Soğanların antibiyotik özellikleri vardır ve onları ayaklarınızın altına yerleştirmek vücudun enfeksiyonlarla savaşma yeteneğini artırır. Elbette bu tedavinin bir doktor tarafından size verilen reçeteli ilaçların yerine geçmeye uygun olmadığını unutmamak önemlidir. Bunun yerine, bu yöntem ek bir tedavi işlevi görür ve hastalığınızın hoş olmayan semptomlarını azaltabilir.

Toksinler

Nasıl ve nerede yaşarsanız yaşayın, tüm ortamlarda toksinler bulunur. Birçoğu vücudumuzdan oldukça hızlı bir şekilde atılırken, diğerleri kanda birikerek sağlığımıza zararlı hale gelir. Soğan, vücudun kendisini toksinlerden temizlemesine yardımcı olan fosforik asit içerir. Soğanları düzenli olarak uygularsanız vücudunuzun daha dinç ve sağlıklı olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Vücudun nem içeriği

Soğan çok fazla nem içerir, hatta soğanın %90’ı aslında sudur. İlginçtir ki, vücudumuzda organların işlevini destekleyen meridyenlerin geçtiği akupunktur noktaları vardır. Bu akupunktur noktaları, meridyenlerin suyu vücutta eşit olarak dağıtmasına yardımcı olur. Ayaklarınızın altına soğan koymak vücudun su ihtiyacını gidermeye yardımcı olabilir. Bu, özellikle gün içinde yeterince içmeyi unuttuysanız yararlıdır.

Bağışıklık sistemi

Soğanlar harika bir E ve C vitamini kaynağıdır ve bunların her ikisi de bağışıklık sistemimiz için gereklidir. Sadece bu değil, aynı zamanda güçlü antioksidanlardır ve yaşlanma karşıtı etkileri olduğuna inanılmaktadır. Bunu göz önünde bulundurursak, soğan sadece bağışıklık sisteminizi güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda sizi genç ve pahalı kremlere ve hatta estetik müdahalelere daha az bağımlı tutar.

Kilo verin

Tiroid bezi, vücudunuzda doğru hormonal dengenin olmasını sağladığı için çok önemli bir organdır. Salgıladığı hormonların çoğu, vücudunuzun gece boyunca yaktığı kalori miktarıyla doğrudan ilişkilidir. Tiroid bezinizi uyarmak için bir hafta boyunca ayaklarınızın altında soğanla uyumayı deneyin. Söylemeye gerek yok, tiroid bezinizde bir sorun olduğunu fark ederseniz hemen bir doktora başvurmalısınız.

Akciğerler

Sigara içiyorsanız ve hayatınızın bir noktasında bırakmaya karar verdiyseniz, vücudunuz muhtemelen ciğerlerinize sıkışmış bazı zararlı maddelerden kendini temizliyor demektir. Bu özellikle, vücudun tüm katran ve diğer maddeleri akciğerlerden temizlemek için çok çalışması gerektiğinden, sigarayı yeni bırakmış kişiler için geçerlidir. Geceleri çorabınızın içine soğan koymak, vücudunuzun bu toksinleri atmasına yardımcı olabilir ve sigara içtikten sonra iyileşme sürecinizi hızlandırabilir. Aynı yöntem hava kirliliğinin yüksek olduğu bölgelerde yaşayan insanlar için de kullanılabilir.

2 replies

Trackbacks & Pingbacks

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published.